KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12989215
*
nr 1298 9215
Astrid Munthe de Wolfe
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, Landskap. Olja på duk, signerad. 45x54 cm
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2019
kl 19:44:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 16:23:03
1
350 kr
16/12 18:10:15
2
400 kr
16/12 19:33:32
3
450 kr
16/12 19:39:01
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Munthe de Wolfe
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:51
*
Astrid Munthe de Wolfe
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe
nr 1298 9215
Astrid Munthe de Wolfe
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, Landskap. Olja på duk, signerad. 45x54 cm
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 16:23:03 | 1 | 350 kr |
16/12 18:10:15 | 2 | 400 kr |
16/12 19:33:32 | 3 | 450 kr |
16/12 19:39:01 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Munthe de Wolfe
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:51