KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12989215
*
nr 1298 9215
Astrid Munthe de Wolfe
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, Landskap. Olja på duk, signerad. 45x54 cm
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2019
kl 19:44:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 16:23:03
1
350 kr
16/12 18:10:15
2
400 kr
16/12 19:33:32
3
450 kr
16/12 19:39:01
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Munthe de Wolfe
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Astrid Munthe de Wolfe
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe
nr 1298 9215
Astrid Munthe de Wolfe
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, Landskap. Olja på duk, signerad. 45x54 cm
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/12 16:23:03 | 1 | 350 kr |
| 16/12 18:10:15 | 2 | 400 kr |
| 16/12 19:33:32 | 3 | 450 kr |
| 16/12 19:39:01 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Munthe de Wolfe
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



